П`ятниця, 22.06.2018, 15:49

Шировецький НВК

Історія школи

Колодрібський Матей був дядьком Колодрібського Петра Миколайовича – засновника освіти у Ширівцях, який був нагороджений золотою медаллю «Анна на шее», посвідченням, що й досі зберігається в родині Петра Миколайовича,  золотим іменним годинником та самоваром. Петро Миколайович закінчив будівництво школи у 1905 році і Міністерство освіти, яке було розташовано в тодішній столиці України – Харкові – назначило його опікуном. Навчання в школі було безкоштовним і проводилося на російській мові. Першим вчителем в Ширівцях був Заболотний Назарій із села Блищадь.

Коріння освіти пішло по всьому роду Колодрібського Петра Миколайовича: його дочки – Марія та Ганна – навчалися у Хотинському педагогічному училищі, а після його закінчення вчителювали в школі. Пізніше вони виїхали до Румунії. Внук Олександр працював викладачем у Чернівецькому ПТУ, а його дружини – Колодрібська Галина Гнатівна – Відмінник народної освіти, вчитель української мови та літератури, працює вчителем в Шировецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів і в даний час, повністю віддаючись своїй улюбленій професії.  Шировецькій школі теж працюють вчителями правнуки Петра Миколайовича: Ігор та Ірина Олександрівні, та дружина Ігоря – Інна Пилипівна. Правнук Роман теж продовжує, розпочату прадідом, справу і працює в школі вчителем української мови та літератури та за сумісництвом хорошим шкільним бібліотекарем.

В 1920 році була відкрита в селі перша румунська школа. Тут діти вчилися один клас. На той час у школі двоє вчителів навчали 40 дітей. Навчання проводилося на румунській мові.

А із розповіді першої вчительки української школи – Колодрібської Євфросимії Григорівної – ми дізналися, що перша українська школа була відкрита в 1939 році. В цій школі діти могли навчатися вже чотири класи. В школі вже був перший директор – це Колодрібська Євфросимія Григорівна.

Першими вчителями української мови були: Колодрібський Володимир Григорович та Пастушак Ніна Миколаївна.

В 1949-1950 рр. в хаті Шефера відкривається школа [додаток 8], де діти можуть навчатися до 8 класів. Зараз цієї будівлі в селі вже немає.

Сучасна школа [додаток 9] була заснована в 1922 році. З 1936-1950 рр. це була початкова школа; 1950-1982 рр. – Ширівецька неповна середня школа; 1982-2004 рр. – Ширівецька середня школа; з 2004 року – Шировецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Зараз в школі працює 27 педагогічних працівників: з них 9 – старших вчителів; 23 – з вищою освітою; 1 – відмінник освіти; 8 – середньо-спеціальна освіта; 13 – спеціалісти вищої категорії; 3 – спеціалісти І категорії; 4 – спеціалісти ІІ категорії; 8 – спеціалісти.

Педагогічний колектив дуже ввічливий, привітний та лагідний. Наполегливо працює над собою та якомога більше намагається навчити своїх учнів. За це учні їм дуже вдячні.

Колодрібський Петро Іванович  (Із сім'єю)– засновник освіти у с.Ширівці 1912р

«  Червень 2018  »